Hakkımızda

Bir aile şirketi olarak ticari geçmişi 1989 yılına dayanan Yunus Market İşletmeleri Tic. A. Ş.'nin "Yunus Marketler Zinciri" markasıyla perakende sektörüne girişi 1995 yılındadır. Ankara merkezli olarak Ayhan ailesi tarafından kurulan Yunus Marketler Zinciri asıl büyüme trendini 1998 yılında hizmete açtığı Etimesgut mağazasıyla yakalamıştır. 26 yıllık süre zarfında Türkiye genelinde 100 şubesi, 85.000 m² satış alanı, 400'ün üzerinde kasa sayısı ve 3000'in üzerinde çalışanıyla sektöründe söz sahibi bir marka haline gelmiştir.

2008 yılı Nisan ayında Düzce'de açılan 25. şubesi ile yerelden ulusala geçme sürecini başlatan Yunus Marketler Zinciri hızla diğer illerde de şube açılışlarına devam etmiştir. Şu an Ankara dışında hizmet veren Sakarya'da 1, Düzce'de 4, Kırşehir'de 2, Tokat'ta 7, Çorum'da 13, Aksaray, Amasya, Yozgat, ve Çankırı'da 1’er adet olmak üzere toplam da 31 şubesi bulunmaktadır. Ankara dışında bulunan şehirlerdeki şube sayılarını arttırarak ve yeni şehirlerde yeni şubeler açarak ülke çapında herkesin bildiği, güvendiği bir marka haline gelmeyi amaçlayan Yunus Marketler Zinciri; 2021 yılında da ekonomideki gelişmelere paralel, yeni atılımlarla, Türkiye'de "Yunus Market" olmayan bir noktanın kalmaması için çalışmalarına devam edecektir.

Yunus Marketler Zinciri, müşteri memnuniyetinden ödün vermeden gıda, temizlik, kişisel bakım ve nonfood kategorilerinde 60.000 kalem ürünün satışını, müşteri merkezli alışveriş mekanlarında, hijyen ve sağlık kurallarına uygun hizmet anlayışı ile en uygun fiyatlarla sunmaktadır. Gıda kategorisi içerisinde yer alan kasap, şarküteri, unlu mamul ve manav ürünlerinde de kalite standartları belgelerle tescillenmiş, günlük / taze ve lezzetli ürünleri müşterilerine "Yunus" güvencesi ile sunmaktadır. Sevgiyle yılda 2,5 milyon müşteriye 3.000 kişilik konusunda uzman ve deneyimli kadrosuyla her gün sabah 08.00'den akşam saat 22.00'a kadar ilk günkü heyecanıyla kesintisiz hizmet vermektedir.

Kalite Standartlarını En Üst Seviyede Tutuyoruz…

Tezgahlarımızda gramajlı olarak müşterilerimize sunduğumuz manav, kasap, unlu mamul ve şarküteri ürünlerimizde kalite standartlarını en üst seviyede tutmaya çalışıyoruz. Bundan dolayı da özellikle kasap ve unlu mamul reyonlarımızda kendi tesislerimizde imal edilen ürünleri sizlere sunuyoruz.

Kasap reyonlarımızda bulunan etler, a kalite et üreticilerinden, bizzat ayakta diye tabir ettiğimiz kesilmemiş, %100 yerli hayvanlardan, veteriner hekim gözetiminde uzman ekiplerimiz tarafından seçilerek alınmaktadır. İslami usullere uygun olarak ve her aşamada denetimden geçerek, hijyenik koşullarda yine kendi tesislerimizde kesilerek işlenmektedir. Çünkü kesilmiş ürünleri aldığınızda ne gibi ortamlarda bu işlemin gerçekleştiği bilinmemektedir. Yunus Market’ten güvenle et alabilirsiniz…

Unlu Mamul reyonlarımızda bulunan ekmek çeşitlerimiz kendi imalathanelerimizde, gıda mühendislerinin gözetiminde, uzman bir kadroyla hazırlanmaktadır. Aileden gelen 50 yıllık fırıncılık tecrübesiyle her gün en lezzetli, en sağlıklı ürünleri sıcak sıcak müşterilerimizle buluşturuyoruz. İddialıyız çünkü kullandığımız malzemeden, hazırlayan ustamıza kadar bu tecrübe sayesinde, kalitemizden ödün vermeden üretiyoruz. Afiyet olsun…

Yunus Marketler Zinciri 2012 Yılı Tanıtım Filmi